Waldemar KALICZAK - O sobie

malarstwo
Awatar użytkownika
Waldemar Kaliczak
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2019, 14:14

Waldemar KALICZAK - O sobie

Post autor: Waldemar Kaliczak » 15 sty 2020, 0:30

Malarstwem zajmuję się profesjonalnie przez całe życie.
Od początku lat siedemdziesiątych do połowy dziewięćdziesiątych mieszkałem w Szwecji,
gdzie studiowałem malarstwo na prywatnych lekcjach, a następnie latami dokształcałem się
w szeregu przedsięwzięć autodydaktycznych. Twórczo pracowałem głównie na zlecenie architektów wnętrz
malując serie obrazów olejnych lub scen alegorycznych na ścianach wewnątrz różnych obiektów.
Na zlecenie prywatnych osób malowałem portrety. Brałem udział w wielu wystawach zbiorowych. Z biegiem lat
zmieniałem jednak swoje zainteresowania, kładąc początkowo nacisk na komputerową grafikę użytkową a następnie
na marketing i biznes, co w końcu zdominowało moje zaangażowanie po powrocie do Polski.
Malowania nigdy jednak nie zarzuciłem. Od kilku lat jestem na emeryturze i mam więcej czasu by się temu poświęcać.
Maluję farbami olejnymi metodą laserunkową — głównie na płótnie lnianym, najchętniej własnoręcznie gruntowanym.
Rodzaj moich prac to przede wszystkim malarstwo figuratywne z surrealistycznym zarysem, ale i abstrakcja...

Od lat uczestniczę w plenerach malarskich w grupach uznanych twórców. Biorę także udział w wystawach grupowych.
Mam na swoim koncie wystawę indywidualną, a także kilka grupowych przez z siebie organizowanych — m.in. w Londynie.
Moje prace znajdują się w kolekcjach wielu osób prywatnych — zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Wróć do „Waldemar KALICZAK”