Słowo O ARTYŚCIE

malarstwo
Awatar użytkownika
ZPTS
Posty w temacie: 1
Posty: 861
Rejestracja: 08 kwie 2019, 9:25

Słowo O ARTYŚCIE

Post autor: ZPTS » 08 wrz 2019, 18:07

Przygoda ze sztuką razpoczęła się dla mnie we wczesnych latach siedemdziesiątych. Byłyto rzeźbyw drewnie. lch funkcja najczęsciej ograniczała się do strefy estetycznej.
Praktykę artystycznę zdobyłem podczas kilkuletniego pobytu w USA. Pracowałem l zdobywałem umiejętnościańystyczne w firmie "Rockmakers", któĘ założycielembył Greg Nagin muzyk z zespołu Michaela Jacksona. W firmie tej byłem wspołautorem wielu projektów ańystycznych. Doświadczenia zdobyte podczas pobytu za granicą skłoni§ mnie, do założeniawłasnej galerii. Powstawały rzeźby,kolaże, reliefy - prace o przesłaniu metaforycznym, fi lozoficznym, często dociekające tajemnicy czasu, ży cla i śmierci.Refleksja nad ludzką kondycją jest tematem wielu z nich.
Malarstwo w mojej twórczości artystycznejjest nowym wyzwaniem. Poszukuję w nim ciągle nowych treściiform wyrazu. Z form figuratyrnych często przechodzę do abstrakcji, w których zawańe są symbole l przesłania.
Lubię obrazy zaspakajające potrzebę przyjemnościestetycznej, Są one przystępne wizualnie i wywołują uczucie radości,której często jest tak mało w naszym życiu.
Zdjęcie profilowe-kopia.png

Wróć do „Czesław SZYC”