O EWIE SONNENSCHEIN

Awatar użytkownika
ZPTS
Posty w temacie: 1
Posty: 861
Rejestracja: 08 kwie 2019, 9:25

O EWIE SONNENSCHEIN

Post autor: ZPTS » 27 sie 2020, 21:17

Ewa Konstancja Sonnenschein - redaktor, scenarzysta, poeta. Wykształcenie wyższe teologiczne, humanistyczne. Autorka artykułów o sztuce, kulturze, medycynie. Afganistanie - misje stabilizacyjne i pokojowe. Autorka scenariusza do filmu ,,Historia w Słońce wpisana", ,,Kantyk Mojżesza - modlitwa do uśpionego nieba". Autorka wierszy do płyty słowno-muzycznej ,,Serce dla Ciebie Polsko". Muzykę do wierszy napisał Ryszard Poznakowski, patronat nad wydaniem objęli ZASP, ZAIKS, SAWP oraz inni. Autorka tomików poezji ,,A pod srebrnym dzwonem już święta cisza”, ,, Serce dla Ciebie Polsko". Opracowała ,,Analiza, rozważanie o szczęśliwości św. Tomasza z Akwinu". Wrażliwa na słowo, muzykę, obraz. Podziwia twórczość J. Słowackiego, J. Tuwima, J. Korczaka, mistrzów polskiej poezji. Ceni twórczość hrabiego L. Tołstoja. Współcześnie Edgara Kereta, izraelsko-polskiego poety, prozaika, reżysera. Dla niej poezja i słowo to wartość szlachetna, to forma wolności przekazu myśli i rozumienia świata. To obraz umysłu, fantazji, wzruszeń. To także mozaika słów, które zdobią papier, pergamin i tło życia. Mówi o sobie ,,Wędruję po strofach poezji, by zachować swoją wrażliwość i pogodnie pożegnać dzień. Na dobrą noc myślę o szczęśliwym poranku, o sierocie w domu dziecka, bezpańskim kocie na płocie i paciorkach pokolorowanych nadzieją – czyli modlitwą. Podziwiam twórczość Haliny Frąckowiak, Jana Szurmieja, prof. Miodka. Z wielkim uznaniem dziękuję za ich twórczość. Na koncercie w Sulejówku z okazji Odzyskania Niepodległości swoje wiersze dedykowałam ukochanej mojej ojczyźnie – Polsce”. Uczestniczy w licznych wieczorkach poezji, koncertach, uroczystościach, konkursach. Zdobywa nagrody i wyróżnienia m.in. ,,Orzeł 2016”. Na uroczystym koncercie ,,Klezmerskie brzmienia, Zawiercie – moje Sztejtełe” z okazji 75. Rocznicy Likwidacji Gett w Zagłębiu zachwyciła swoją twórczością poetycką gości z Izraela i świata. Otrzymała także zaproszenie do Izraela i USA.
Ewa Sonnenschein.jpg

Wróć do „Ewa SONNENSCHEIN”