O ARTYŚCIE

grafika
Awatar użytkownika
zpts
Posty w temacie: 1
Posty: 604
Rejestracja: 08 kwie 2019, 9:25
Kontakt:

O ARTYŚCIE

Post autor: zpts » 16 paź 2020, 18:33

KATARZYNA ORTHWEIN
Urodziła się w Bułgarii. Studia ukończyła w Akademii Sztuk Pięknych w Sofii na Wydziale Grafiki u słynnego bułgarskiego grafika profesora Piotra Czuklewa. Jej twórczość o swoistej poetyce i gorącym temperamencie rozwija się początkowo w grafice, zwłaszcza w technice litograficznej. Malarstwo Katarzyny Orthwein plasuje się w nurcie sztuki przedstawiającej. Ciepłe kolory kładzione z dużym wyczuciem podkreślają poetyckie traktowanie postaci portretowanych.
Brała udział w około 30 wystawach w Bułgarii, Polsce, Danii, Włoszech, Francji, Kanadzie, Szwecji i Japonii, gdzie miała 5 wystaw indywidualnych.
Otrzymała kilkanaście wyróżnień oraz srebrny i złoty medal na Międzynarodowych Konkursach Academie Internationale de Lutece w Paryżu w 1982 i 1983 roku.
Zdobyła srebrny medal na 9. Salon International de Peinture, Sculpture, Tapicerie, Paris d'Ivri w 1992 roku.
15 lat działalności w dziedzinie grafiki artystycznej w Doświadczalnej Pracowni Litograficznej w Warszawie na Saskiej Kępie. Ilustruje książki dla dzieci. Uprawia grafikę użytkową i wydawniczą we własnym wydawnictwie „Proxima”. Aktywnie zajmuje się działalnością społeczną w Związku Polskich Artystów Plastyków. Żyje i tworzy w Warszawie. Jest członkiem Związku Polskich Twórców Sztuki.
Ulubieni artyści: Jean Miro, Pablo Picasso, Willem de Kooning
e-mail: katarzynaorthwein@wp.pl,
źródło: www.icons.com.pl/katerina.orthwein

Wróć do „Katarzyna ORTWEIN”