SŁOWO o Agacie Urbańskiej

Awatar użytkownika
ZPTS
Posty w temacie: 1
Posty: 861
Rejestracja: 08 kwie 2019, 9:25

SŁOWO o Agacie Urbańskiej

Post autor: ZPTS » 27 sie 2020, 19:59

Nazywam się Agata Urbańska-Krasowska. Urodziłam się 24.09.1980r.
w Bydgoszczy. Swoją edukację zaczęłam od liceum plastycznego w Bydgoszczy w 1995r. Dyplomem ze szkoły zajęłam drugie miejsce na ogólnopolskim przeglądzie dyplomów liceów sztuk plastycznych w BWA w Bydgoszczy. Po liceum poszłam na studia na Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu Wydział Sztuk Pięknych kierunek grafika warsztatowa specjalizacja litografia. Obroniłam się z wyróżnieniem w 2005r. dyplom z litografii i aneks z malarstwa. W trakcie studiów zostałam wyróżniona nagrodą prof. Ryszarda Krzywki
w dyscyplinie grafika. Dyplom wziął udział w wystawie najlepszych dyplomów artystycznych w Krakowie. Po obronie zostałam zaproszona do udziału
w V Międzynarodowym Triennale Grafiki kolor w Grafice w „Galerii Wozownia” w Toruniu a stamtąd wysłano moje prace na wystawę w Salonikach w Grecji na wystawę polskiej grafiki. Następnie a właściwie już w trakcie tych studiów rozpoczęłam drugi kierunek grafika projektowa. Dyplom obroniłam w 2007r. Później ukończyłam Studia podyplomowe kierunek przygotowanie pedagogiczne, gdyż podjęta praca w agencji reklamowej jako grafik komputerowy mnie nie satysfakcjonowała i myślałam by prowadzić różnego rodzaju warsztaty. W 2011 skończyłam ten kierunek studiów. Później jeszcze odbyłam kurs ceramiki artystycznej I i II stopnia w pracowni Pani Ady Wituckiej. Pracowałam w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim- prowadziłam tu zajęcia z rysunku i malarstwa. Należałam do instruktorów „Akademii Radości Życia” i tam prowadziłam warsztaty ceramiczne np.
z niedowidzącymi czy bezrobotnymi. Następnie prowadziłam pracownię ceramiki w ramach arteterapii a ŚDS w Więcborku. Współpracuję z UL w Radawnicy , różnymi bibliotekami i świetlicami wiejskimi gdzie również prowadzę warsztaty. Aktualnie prowadzę swoją firmę gdzie zarówno spełniam się i rozwijam twórczo o nazwie Kurza Chata.


Wystawy:
1999-wystawa w galerii „Smok” w Bydgoszczy;
2000-ogólnopolski przegląd dyplomów liceów sztuk plastycznych BWA
w Bydgoszczy;
2001-udział w wystawie zbiorowej w „Wieży ciśnień” w Bydgoszczy;
2003-udział w wystawie zbiorowej w fabryce Merinotex w Toruniu; udział
w plenerze i wystawie poplenerowej w Wałczu;
2004-wystawa indywidualna w Banku PKO BP w Bydgoszczy;
2005-wystawa najlepszych dyplomów artystycznych w Krakowie;
2006-wystawa podyplomowa w galerii „Wozownia” w Toruniu; udział
w V Międzynarodowym triennale grafiki: „Kolor w grafice” Galeria Wozownia Toruń; wystawa indywidualna malarstwa „Galeria Brda” Bydgoszcz; udziałów wystawie zbiorowej „Grafika Polska” w Salonikach (Grecja);
2007-udział w wystawie „Dialogi z przestrzenią” w Łodzi;
2008-wystawa zbiorowa siedmiu absolwentów UMK Toruń w Coburgu (Niemcy);
2009-wystawa indywidualna malarstwa w galerii „Węgliszek” w Bydgoszczy
2010-wystawa indywidualna malarstwa w galerii „Pod dachem nieba”
w Ciechocinku;
2011-udział w wystawie zbiorowej w Mogilnie; udział w plenerze malarskim
i wystawie poplenerowej w Spychowie, wystawa indywidualna w pałacyku
w Sypniewie;
2013-udział w wystawie zbiorowej „Działania podstawowe” podczas Mogileńskich spotkań plastycznych w Mogilnie; wystawa indywidualna
w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim, udział w wystawie zbiorowej „Sztuka bezdomna” w Sępólnie Krajeńskim;
2016- wystawa indywidualna w Muzeum Ziemi Złotowskiej w Złotowie
2016/2020 - wystawy na targach ceramicznych zarówno w Polsce jak i zagranicą
Załączniki
Nazywam się Agata Urbańska.docx
(290.52 KiB) Pobrany 148 razy

Wróć do „AGATA URBAŃSKA-KRASOWSKA”