KILKA SŁÓW O ENVIA

Awatar użytkownika
ZPTS
Posty w temacie: 1
Posty: 861
Rejestracja: 08 kwie 2019, 9:25

KILKA SŁÓW O ENVIA

Post autor: ZPTS » 29 cze 2021, 12:48

DSC00841-kopia.jpg
Energetycznie i nietuzinkowo, łącząc różne style. Jest moc i uderzenie - jest też melodia - jest niebanalny wizerunek i otoczka tajemniczości - jest dbałość o każdy szczegół.
Tak właśnie przedstawia się w skrócie Envia, którą tworzą:

DELTA – wokal
DAIMON – perkusja
K7 - gitara
FUEL - gitara
ARTUR - bas

W czerwcu 2011 zarejestrowana została pierwsza EP-ka grupy, którą opatrzono tytułem „Nothing Is Real”. Oba single z tego mini krążka - „A.” i „Goa” - szybko zyskały sympatię - na początku lokalnej publiczności, a następnie powodując zainteresowanie w coraz to szerszych kręgach.
Piątek trzynastego września 2013 roku to data przełomowa dla grupy - data premiery pierwszego pełnego krążka Envia opatrzonego tytułem „Cross The Line”. Na pierwszy singiel krążka został wybrany utwór „Czas”, do którego został również nakręcony teledysk. Jego premiera miała miejsce 13 listopada 2013 roku.
Oba wydawnictwa zebrały bardzo dobre oceny m.in. w Magazynie Gitarzysta czy miesięcznikach Metal Hammer i Teraz Rock.

Dla Envia każdy koncert jest wygraną i kolejną motywacją do działania. Każda chwila na scenie jest sukcesem. Grupa miała do tej pory szansę i okazję zagrać w różnych miejscach w Polsce u boku m.in. takich zespołów jak słoweńska Siddharta, rodzime Acid Drinkers, Chassis, Hunter, Lipali, Luxtorpeda, Mech, Symetria, Totentanz czy Turbo, a także uczestniczyć w różnych przeglądach i festiwalach (m.in. wystąpić na dużej scenie Jarocin Festiwal 2015), na których udało się zdobyć wyróżnienia i nagrody.

Zespół, po kilku perturbacjach, które miały miejsce w ostatnim czasie, powraca jeszcze silniejszy – z nowym basistą, gitarzystą oraz nowym, świeżym materiałem - EPką "III", której premiera miała miejsce online w styczniu 2021. Jej zapowiedzią jest jest utwór "Buka" premierowo zaprezentowany 13 grudnia 2020 w formie audio oraz video.
ENVIA.jpg
IMG_8478.JPG

Wróć do „ENVIA”